DAROWIZNY

Jeżeli chcesz wesprzeć naszą działalność, to w każdej chwili możesz przekazać nam dowolną darowiznę na naszą działalność, tak abyśmy mieli dodatkowe środki na rozwijanie i doskonalenie aktywności, które proponujemy naszym członkom oraz sympatykom. Twoją darowiznę przeznaczamy na tzw. działalność pożytku publicznego i jako członkowie organizacji nie bierzemy z tych środków nic dla siebie.

Jest to mechanizm wsparcia organizacji pożytku publicznego inny od tzw. 1,5%, który jest przekazywany organizacjom pożytku publicznego w ramach rocznego rozliczenia podatku dochodowego.

Przekazaną darowiznę możesz odliczyć od podstawy opodatkowania, którą jest kwota Twojego dochodu. Wartość, jaką odliczasz, nie może być wyższa niż 6% Twojego dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszt jego uzyskania).

Przekazując nam darowiznę pamiętaj o tym, aby przekazać ją na nasz rachunek bankowy, wpisując tytuł „Darowizna na cele pożytku publicznego”. Nasz rachunek bankowy to: Stowarzyszenie UNICORNS
10 1870 1045 2078 1081 1636 0001 (SWIFT: NESBPLPW
).

Przekazując nam darowiznę na rachunek bankowy zapoznaj się również z informacjami dotyczącymi tego jak chronimy Twoje dane osobowe. Potrzebne dokumenty znajdziesz tutaj.

A teraz najważniejsze – zapisz potwierdzenie wykonanego przelewu i uwzględnij je przy rozliczeniu rocznym twojego PIT.